Skip to main content

Aby uzyskać dostęp do pozostałych działów forum zaloguj się.

Ostatnie wiadomości

1
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzej102 dnia 26 Listopad 2021, 09:46:14 am »
Gdy zaprzestałem masturbacji , robiłem to raczej rzadko - to teraz mam problem z erekcją. Jestem już emerytem, pewnie dlatego trudniej z erekcją.
2
Ogólne dyskusje / Jak radzić sobie z masturbacją bez partnerki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Madzia1983 dnia 22 Listopad 2021, 13:48:33 pm »
Witam,
Czy ktoś potrafi radzić sobie z masturbacją nie posiadając partnerki?
Mając kogokolwiek można rozładować napięcie, a bez tej drugiej osoby jest to cholernie ciężkie.
Ja wytrzymałem 60 dni, ale biegałem po ścianach. Ciężko było się skupić na czymkolwiek.
Odkąd zaszłam w ciażę, z krótkim epizodem, nie mam partnera. Okres ciąży był straszny, wtedy wpadłam właśnie w nałóg, nie radziłam sobie z hormonami. Teraz X lat od tamtego momentu radzę sobie. Od ośmiu miesięcy zero masturbacji i z dnia na dzień jest lepiej. Pomógł mi psycholog. Mam świetną terapeutkę, któa czyni cuda, ale nie bez znaczenia jest też to, że powoli, małymi kroczkami, wracam do wiary. Choć przez te kilkanaście lat nie było momentu, bym nie wierzyła/nie chodziła do kościoła, to moja wiara była słabiutka. Teraz wreszcie wracam do tego co było kiedyś
3
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Madzia1983 dnia 22 Listopad 2021, 13:43:24 pm »
Witam.

Jestem tu nowy. Mam takie pytanie - jak Wy sobie radzicie z pokusą? Bo ja nie jestem w stanie się powstrzymać. Gdy tylko pomyślę o masturbacji, odczuwam niepohamowaną chęć to zrobić. To trochę dziwne, bo:
  • Nie jestem już nastolatkiem, żeby hormony buchały i żebym potrzebował się rozładować
  • Mam regularnie seks z żoną - choć nie tak często jak bym chciał
W moim przypadku to jest tak, że myśl o masturbacji przywołuje u mnie wspomnienia tego, jakie niezwykłe, cudowne uczucie rozkoszy daje masturbacja. I wtedy choćbym nie wiem, jak z tym walczył, po prostu chcę to przeżyć ponownie.

To mnie wykończy - masturbacja potrafi zająć mi cały dzień. Nie umiem przestać.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Powiem tak: kiedyś, w czasie tamtego forum też ciągle zamęczałam głowę myślami o masturbacji. Potrafiło mnie byle co uruchomić do takich myśli. Pomogła mi terapia, to po pierwsze, po drugie pomógł mi mój spowiednik, który za każdym razem, jak tylko wspominałam o tych myślach, przypominał mi o tym, by nie koncentrować się na rozmyślaniu, a poza tym przede wszystkim odrzucać te myśli i kierować umysł na coś zupełnie innego. To pomaga
4
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Manon Theway dnia 22 Listopad 2021, 11:37:12 am »
Piotrze, a mnie zastanawia kwestia seksu z żoną. Czy jest go za mało? Czy nie jest tak satysfakcjonujący, jak masturbacja? Generalnie, seks partnerski dostarcza przecież większej ilości doznań (o takim seksie marzy wielu onanistów). Czy zatem coś jest "nie tak" w Waszym seksie?
5
Ogólne dyskusje / Jak radzić sobie z masturbacją bez partnerki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Manon Theway dnia 22 Listopad 2021, 11:23:13 am »
Tytuł wątku budzi we mnie jakiś sprzeciw.
Z partnerką czy bez nałogowa masturbacja jest problemem samym w sobie. Natomiast szukanie partnerki po to, żeby przestać się masturbować (pojawiły się rady o takim wydźwięku), kojarzy mi się z przeskoczeniem z jednego (samotnego) wzorca na drugi (realizowany z inną osobą) - czyli, teraz już nie będę zaspokajał sie sam, ale z obiektem (kobietą).

Po długim związku i odstawieniu seksu, masturbacja może pełnić funkcję regulacji popędu (sam tak miałem, fantazjując po rozstaniu o seksie z byłą partnerką). Nie musi być od razu nałogiem.
6
Ogólne dyskusje / Pomoc
« Ostatnia wiadomość wysłana przez senes dnia 10 Listopad 2021, 11:38:21 am »
Skoro może być online to łap Stacha Pilewskiego
https://www.sexoholizm.com.pl/

Tutaj jego kanał na YouTube
7
Ogólne dyskusje / Pomoc
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nomorepain dnia 10 Listopad 2021, 08:44:02 am »
Witam wszystkich serdecznie. Piszę do was bo tak ja wy mam problem z p&m i chce się leczyć ale jak nam wszystkim jest wiadomo nie jest to łatwe ale nie ma rzeczy niemożliwych stąd też moje pytanie czy znacie lub macie namiary na jakiegoś dobrego psychoterapeutę najlepiej online. Zależy mi żeby to był ktoś normalny z kim można swobodnie porozmawiać .
8
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez inflagranti dnia 09 Listopad 2021, 21:53:19 pm »
Moim kluczowym problemem jest to, że ja odczuwam silną pokusę masturbacji wyłącznie dlatego, że pamiętam, jakie to jest niesamowite uczucie.

Trudno powiedzieć, nie znam twojej sytuacji i historii, nie jestem też specjalistą. Ale nałóg ma wiele twarzy i wiele osób uruchamia się przy innych rzeczach, tobie może wystarczy sama myśl o przyjemności jaką to niesie, może jest to ucieczka przed czymś, może w ten sposób przez chwilę chcesz poczuć się lepiej. W każdym przypadku efekt końcowy jest ten sam, maksymalne podbicie dopaminy poprzez osiągnięcie orgazmu.

Też w jednej z ostatnich wpadek pamiętam to uczucie, gdy z jednej strony wiedziałem, że mimo iż zabrnąłem daleko mogę to powstrzymać, ale myśl o chwilowej przyjemności płynącej z wpadki przeważyła szalę i nie udało mi się już zatrzymać.

9
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wawak dnia 09 Listopad 2021, 06:15:42 am »

Widzę, że prawo autorskie pozwala na udostępnianie niekomercyjne więc wrzucam "Karmić właściwego wilka" jako załącznik.

Ja również bardzo dziękuję za tą dającą do myślenia książkę.
10
Ogólne dyskusje / Pokusa jest zbyt silna?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez boodskapper dnia 09 Listopad 2021, 00:35:47 am »
Stwierdzenie @Piotra nadawałoby się świetnie na przypowieść biblijną.
Przychodzi Szatan do Człowieka, uświadamia go, że życie może być niezwykle barwne i oddaje w jego ręce uciechę przyjemną.
Człowiek myśli … Diabeł nie taki zły, czasami ma chwile słabości i potrafi trochę dobra przekazać duszyczkom na ziemskiej polanie.
I kiedy ziemska duszyczka zatraca się w barwnych uciechach życia swego, Szatan swobodnie i niepostrzeżenie wykrada za jej plecami co dla niej najcenniejsze.
Seksualność jest jak czekolada …
jedna kostka czekolady smakuje identycznie jak cała tabliczka czekolady, ale zjedzenie kostki, a całej tabliczki mają zupełnie inne konsekwencje.